Masaże i zabiegi

Każdy masaż jest na swój sposób leczniczy, nawet bardzo delikatne masaże relaksacyjne działają kojąco na układ nerwowy i wspomagają nasze ciało i umysł. Nie każdy jednak lubi masaże delikatne, lub wychodzi z założenia, że leczniczy masaż żeby działał – powinien boleć, albo przynajmniej powinien być odczuwany mocniej – szanuję również takie podejście i dlatego oferuję różne masaże z kilku rodzin i gatunków – zależnie od ich pochodzenia, wykonania i sfery działania.Plecy

Dla wszystkich tych, którzy preferują działanie całościowe – holistyczne podejście do ciała i umysłu, zrozumienie ich nierozerwalnego połączenia – proponuję masaże ajurwedyjskie. Pochodzące ze starożytnych Indii olejowo – ziołowe zabiegi na całe ciało działają bardzo głęboko i pozytywnie na stan naszego zdrowia, te masaże nie bolą (zazwyczaj), a na dodatek są nieziemsko przyjemne, więcej o ajurwedzie i opisy konkretnych zabiegów możesz znaleźć tutaj.

Dla osób, które lubią coś mocniejszego – masaż tajski który dokładnie „rozbija” i rozciąga wszystkie mięśnie wspaniale działając na stawy, najbardziej orientalny z masaży leczniczych i najbardziej leczniczy z masaży orientalnych. Nazywany jest też „jogą dla leniwych” ponieważ w trakcie masażu klient biernie wykonuje wiele ćwiczeń, samemu się nie przemęczając choć efekty ćwiczeń są równie prawdziwe, masaż ten działa wspaniale na wszelkie bóle lub przykurcze. Jest to również świetna propozycja dla osób które z różnych powodów nie chcą rozebrać się do masażu – ten zabieg wykonujemy całkowicie w luźnym ubraniu, leżąc na specjalnej macie.

Natomiast dla tych, którzy preferują masaże klasyczne lub typowo lecznicze (drenaż limfatyczny), proponuję w bardzo atrakcyjnych cenach zabiegi częściowe (np same plecy), lub całego ciała. W tych zabiegach skupiamy się na konkretnej dolegliwości, uwalniając powięzi, pobudzając lub zależnie od potrzeb rozluźniając mięśnie. Osobom cierpiącym na chroniczne bóle konkretnych mięśni lub stawów gorąco polecam skorzystanie z taśm terapeutycznych, które przez właściwą technikę naklejenia działają leczniczo przez kilka dni, bardzo istotnie wspomagając leczenie pomiędzy zabiegami. W taśmach nie są zawarte żadne leki ani aktywne substancje chemiczne – taśmy są elastyczne, przez co po naklejeniu uwalniają napięcia w mięśniach lub korygują ułożenie stawu.

IMG_20150603_200758

Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom i życzeniom, powstał jedyny w swoim rodzaju masaż ud i pośladków który wspomaga odchudzanie i walkę z cellulitem. Jest to połączenie ajurwedyjskiego masażu miodem (abhisek) oraz bańką chińską, obie metody są skuteczne w pozbywaniu się nadmiaru tłuszczu i cellulitu, a ich połączenie to najskuteczniejsza i najszybsza metoda, w dodatku naturalna. Lojalnie ostrzegam, że zabieg ten nie należy do masaży relaksacyjnych i chwilami można naprawdę poczuć jego silne działanie!